Skończyło się M jak Miłość i potem nie było już nic. Tylko Lucjan - Wojownik Szos w postnuklearnym pyle, wśród upadku obyczajów sięgających skalą biblijnej Sodomy szuka zemsty za śmierć swojej Barbary...
Blog > Komentarze do wpisu

ODC. 10 - ... Ufam Tobie

Motor jechał jak nigdy wcześniej. Nowe łożysko ze złomowiska spisywało się na medal. Lucjan z chęcią posłuchałby delikatnego pyrkania silnika gdyby nie Piotr Zduński, który ciągnął się z tyłu na rowerze i plastikową manetką założoną na rączkę kierownicy robił nieco irytujące Lucjana wrrrrrr wrrrrrrr...

- Tato, może się zatrzymamy, jedziemy już od dwóch godzin - powiedział przylgnięty do Lucjana siedzący tuż za nim Marek.

- Od trzech dni, synu

Zatrzymali się. Okolica była wyjątkowo przyjazna jak na krajobraz postnuklearny. Lucjan wyjął z kieszeni licznik Geigera, włączył. Detektor zatrzeszczał odbierając mutagenne promieniowanie.

- Promieniowanie... - szepnął Lucjan

- Padnij! - krzyknął w odpowiedzi Marek rzucając się na ziemię. Szybko wstał widząc drwiące spojrzenie Lucjana i Piotra.

Wtedy Piotr zaczął opowiadać o swoich marzeniu, którym było zbudowanie w ziemi domu, czegoś w rodzaju nory. Mówił o wykorzystaniu zużytych opon, puszek po napojach wyskokowych i silikonowych rękawiczek napełnianych gliną.

- ...o, norę taką jak tę - Piotr wskazał na pobliski otwór w ziemi.

Wtem z nory wychodzi człowiek w długich włosach, z gęstą brodą, odziany w białą szatę, może prześcieradło. Kieruje się w stronę zamarłych w bezruchu mężczyzn.

- Jezu, ufam Tobie - mówi któryś z nich

- Chryste, Chryste, Chryste... - rozedrgane wargi, a w głowach wszystkie grzechy, o ktorych nawet wstyd mówić i wszystkie pozycje, których władze kościelne nie pochwalają...

czwartek, 18 sierpnia 2011, sharanchia

Polecane wpisy

Komentarze
2011/09/29 10:51:14
Weszłam tu przypadkiem, w prawdzie temat mało fascynujący, ale masz niezwykły styl i świetnie się czyta to co napisałeś. Potrafisz wzbudzić zainteresowanie. Bardzo chętnie przeczytałabym coś innego Twojego autorstwa. Mój mail: k.maczka@interia.pl, zaskocz mnie czymś.
-
2011/09/29 11:14:00
zły mail Ci podałam: k.ciupinska@interia.pl
-
sharanchia
2011/10/06 16:53:56
dziękuję bardzo za komentarz. niestety na pisanie nie ma za dużo czasu, dlatego nie ma za dużo tekstów, a te które są może są trochę niechlujne. wszystko jest tu i na serialetv.blox.pl ...
Nie wiem nawet czy nie zdublowane, bo już dawno nie wchodziłem :)